Miroslav Bobek: „Pomáháme jim přežít“

srdečně Vás zveme na přednášku Miroslava Bobka: „Pomáháme jim přežít“.

Miroslav Bobek vystudoval zoologii na Přírodovědné fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1993 až 2009 pracoval v Českém rozhlase a v roce 2010 se stal ředitelem ZOO Praha. Za jeho působení na pozici ředitele byla v zoologické zahradě vybudována řada nových expozic – Údolí slonů, Rákosův pavilon s vzácnými papoušky, Pavilon hrochů, Velemlokárium, Darwinův kráter – expozice tasmánské a australské fauny nebo nový pavilon goril Rezervace Dja.

Samotný název přednášky „Pomáháme jim přežit“ vypovídá o neúnavné práci jeho a jeho týmu zabývající se ochranou ohrožených druhů – koně Převalského, gorily nížinné, supa mrchožravého a dalších. Miroslav Bobek také pravidelně vydává knižní výbory svých novinových sloupků a propagaci zoologie se věnuje nejen v médiích, ale i na sociálních sítích.

V roce 2022 obdržel od mongolského prezidenta Řád Polární hvězdy – nejvyšší státní vyznamenání, které může obdržet cizí státní příslušník, jako poděkování za mimořádný přínos pro ochranu mongolské přírody a rozvoj česko-mongolských vztahů.

Těšíme se na Vás ve středu, 15. února 2023, v 17,30 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.