Ludmila Konvalinková: „Lázeňství a historie lázní“

vítáme Vás v dalším pokračování „přátelských setkání“ s naší báječnou p. Ludmilou Konvalinkovou. Tentokrát se zaměřila na „Lázeňství a historii lázní“.

Přírodní léčivé zdroje byly využívány pro své léčebné účinky od pradávna. Česká republika je významným přispěvatelem v této oblasti a významně ovlivnila celosvětové lázeňství. První záznamy o využití léčebných pramenů se datují do 15. století. Na území dnešního Česka byly na mnoha místech objeveny vyvěrající minerální prameny. Kolem nich pak byla vybudována lázeňská města se svými parky, kolonádami, altány a pavilóny. Lázeňská místa se stala centrem společenského a kulturního života a získala pojmenování „salon Evropy“.

Kam všude můžete jet za ozdravným pobytem a odpočinkem se dozvíte ve čtvrtek, 26. ledna 2023, od 17,00 do 19,00 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.

Těšíme se na Vás