Hana Adamcová: „Bylinky a jejich praktické využití“

Hana Adamcová si pro nás připravila bylinkové povídání: „Bylinky a jejich praktické využití“, spojené s ochutnávkou a praktickou výrobou bylinkového sirupu či medu.

Lásku k bylinkám si p. Hana vytvořila již v útlém dětství a vděčí za to své babičce a dědečkovi. S nimi chodila na bylinky a učila se jejich léčivým účinkům. Bylo to nenápadné zjišťování, kdy se ptala a oni vyprávěli a vysvětlovali. Babiččin čaj byl vždycky nejlepší a provoněl celou místnost. Dnes už má sama svoji zahrádku a co nemá na zahrádce, tak má naštěstí blízko domu v přírodě. Jak sama říká: „Přijde mi úžasné, co nám příroda nabízí, bez vedlejších účinků a voňavě a navíc zdarma. Jen se ohnout a trhat“.

Přijďte se naučit používat bylinky, které rostou kolem nás. Stačí je lépe poznat. Těšíme se na Vás ve středu, 22. února 2023, od 17,30 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.

Vzorky výrobků si bude moct, milí čtenáři, zakoupit.