Ludmila Konvalinková – Dáma ve zlatém

30. 03. 2023 Celý den
Hlavní budova
Address: Vojtěcha Probošta 180, Pražské Předměstí, 551 01 Jaroměř, Česko

Náš březnový besedový maraton zakončíme poslední čtvrtek v měsíci 30. března. Ten již tradičně patří paní Ludmile konvalinkové. Pro svoje posluchače si připravila besedu s názvem Dáma ve zlatém. Strhující příběh obrazu Zlatá Adele od Gustava Klimta – portrétu Adele Bloch-Bauerové. Gustav Klimt byl geniální malíř, buřič a svůdce. Jeho milostné eskapády hýbaly tehdejší vídeňskou společností. Neměl nouzi o dámy, které se od něho chtěly nechat portrétovat a jednou z nich byla právě Adele. Ti dva spolu vytvořili jeden z nejkrásnějších a nejzáhadnějších obrazů moderní doby. Zrodil se v překrásných časech secesních salonů a vídeňských kaváren. Jaký byl další osud slavného obrazu? Přijďte se zahalit do zlatavých odstínů nádherného obrazu na hlavní budovu Městské knihovny Jaroměř v 17:00. Budete vítáni.

KDY: čtvrtek 30. března 2023 od 17:00

KDE: Městská knihovna Jaroměř