Hlavní budova
Umístění:Vojtěcha Probošta 180, Pražské Předměstí, 551 01 Jaroměř, Česko

Vojtěcha Probošta 180, Pražské Předměstí, 551 01 Jaroměř, Česko

Upcoming events

  • 04. 10. 2023 Celý den

    S paní Hankou Adamcovou tentokrát probereme téma Zdraví z podzimních bylin. Těšit se můžete na ukázky různých bylinek, ochutnávku například šeříkového sirupu anebo třeba kapari z pampeliškových poupat nebo vyzkoušet ošetření třezalkovým olejem. Paní Adamcová bude opět připravovat různé výrobky. Například lihové mazání z vratiče, kostivalovou mast anebo velmi oblíbenou kosmetiku. Chcete vědět jakou? Přijďte a nechte se překvapit. I tentokrát bude možnost zakoupení hotového výrobku, třeba tinkturu z medvědího česneku na imunitu nebo tinkturu z lichořeřišnice na močové cesty. Přijďte, bude to zase zajímavé.

  • 11. 10. 2023 Celý den

    Ve středu 11. 10. od 17:30 k nám zavítá paní Eva Koudelková. Přednáška nese název Metuje – Známá i neznámá. Záměrem přednášky je představení knihy, ve které paní Koudelková přibližuje řeku Metuji od pramene v Adršpachu až po soutok s Labem v Jaroměři. Historická města, vodní mlýny, sakrální památky a mnoho dalších zajímavostí, které se nachází na samotném toku nebo jeho četných přítocích. Pojďte s námi na malý výlet za krásami krajiny, která se označuje jako Pometují. Těšíme se na vás.

  • 25. 10. 2023 Celý den

    Velmi oblíbený Jirka Mára, který procestoval téměř celý svět a mnohokrát nás se svými besedami navštívil, povypráví za doprovodu fotografií, videosekvencí a domorodé hudby o svých cestách napříč Japonskem. Jeho přednášky jsou směsí zážitků, plná poučení, optimismu a motivace pro všechny věkové skupiny.