VÝSTAVA – Albrecht z Valdštejna – velký stavebník (1621-1634)

Městská knihovna Jaroměř Vás srdečně zve na výstavu ALBRECHT Z VALDŠTEJNA – velký stavebník (1621-1634).

Albrecht byl znám především jako vojevůdce a válečník z dob třicetileté války. Už méně se o něm ví, že to byl vynikající stavebník. Výstava představuje stavební počiny v Praze, Jičíně a okolí. Je obdivuhodné, co dokázal vytvořit v tak krátké době mezi lety 1621 – 1634. Z historického hlediska byl Albrecht z Valdštejna rozporuplná osobnost. Nemůžeme mu ale upřít jeho pracovitost, podnikavost, inteligenci, nápaditost, odvážnost a statečnost.

Výstava bude nainstalována do vstupního vestibulu hlavní budovy od 2. června 2021 do 31. srpna 2021.

Projekt je součástí dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Partnerem projektu je Ministerstvo kultury.

Těšíme se na Vás