Šimon Pečenka, C.Ht.: „Hašlerky, prosím!“

srdečně Vás zveme na hudebně komponovaný pořad Šimona Pečenka, C.Ht.: „Hašlerky, prosím!“. Tento pořad je věnovaný Karlu Hašlerovi, králi české písničky, herci, textaři, skladateli, spisovateli, scenáristovi, dramatikovi a režisérovi, Rytíři české kultury in memoriam.  Co přivedlo p. Hašlera k písničkám, kterými divadly prošel, jak vznikly bonbóny „Hašlerky“ nebo kolik písniček mistr napsal se dozvíte ve středu 14. prosince 2022 v 17,30 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.

Na krále písničky zavzpomínal mistr dabingu František Filipovský v knize „Šest dýmek Františka Filipovského“:

Když jsem se pak dověděl o jeho smrti – o smrti pražského Chevaliera, jak ho nazval Rudolf Deyl senior, jenž s Hašlerem byl velký kamarád, zaslechl jsem odněkud smutnou melodii, která mi zněla v uších na rozloučenou s tímto podivuhodným člověkem. Karel Hašler určitě netušil, jaký nový přízvuk dostane ta melodie v té pro každého Čecha kruté době. Její slova byla: „Tak, jako na louce kytička, vyrostla ta naše písnička a až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít!“.“