Ing. Lukáš Kunst – nový kastelán hradu Karlštejn

Městská knihovna Jaroměř Vás srdečně zve na besedu s novým kastelánem hradu Karlštejn, Ing. Lukášem Kunstem.

Ing. Kunst se práci průvodce věnoval od svých 16 let. Již tenkrát byl přesvědčen, že se jednoho dne stane kastelánem. Působil na hradě Bítov, Pernštejn, Buchlov, Bouzov, Rožmberk, Jaroměřice nad Rokytnou a od roku 1998 i na Karlštejně. Po absolvování střední školy vystudoval Vysokou školu hotelovou v Praze (obor marketing a management). Další jeho kroky směřovaly na zámek v Žirovnici a hrad Křivoklát. V roce 2009 se stal zástupcem kastelána Jaromíra Kubů na hradě Karlštejn a od roku 2019 nastoupil na jeho místo.

Čím si přitáhl Karlštejn nového kastelána? Proč je hrad Karla IV. pro Lukáše především domovem, mýtickým místem plným energie a symboliky? To vše se dozvíte a možná i něco navíc v zajímavé přednášce. Těšíme se na Vás 29. září 2021 v 17,30 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.