Milan Zacha Kučera: „Vtip a anekdota v Protektorátu Čechy a Morava“

srdečně Vás zveme na přednášku Milana Zacha Kučery: „Vtip a anekdota v Protektorátu Čechy a Morava“. Spisovatel vytvořil tuto přednášku, kde zúročil svou zálibu ve sbírání válečných vtipů, na mnohá přání knihoven  souběžně ke svým hlavním tématům jako je Hitlerovo podzemní velitelství, hledání Jantarové komnaty či tajemství podzemí v Bathoryovských Čachticích.

Prostřednictvím humoru Vás čeká objasnění nesrozumitelné dobové situace. Dozvíte se třeba proč by prababička pohrdla carem a margarínem a dala přednost právě kávě a máslu, proč se Protektorátu říkalo Protentokrát, proč se náhle vůdčí list přejmenoval na dodnes známý řidičský průkaz, odkdy jezdíme vpravo a jaké vtipy si dělaly dobrý den z Hitlera a jeho nohsledů.

Těšíme se na Vás ve středu, 21.září 2022, od 17,30 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.