Ludmila Konvalinková: „Prvorepublikové pražské módní salony“

v třetím „přátelském setkání“ nás zavede p. Ludmila Konvalinková do nejznámějších pražských modelových domů vedených Oldřichem Rosenbaumem a Hanou Podolskou. Prvorepublikové švadleny a krejčí šili nebo došívali ručně, nejvíce však obdivujeme nápady, eleganci a výtvarné řešení.

Jak se lišily nejprestižnější módní domy v Praze? Modely od Rosenbauma byly dražší, Podolská byla ale velmi oblíbená a jezdily za ní švadleny a zákaznice z celé republiky. Na práci manekýny také vzpomíná, ve svých pamětech, prvorepubliková hvězda Adina Mandlová. Vyprávěla, že Rosenbaum pracoval tvůrčím způsobem, celé hodiny špendlil své nápady přímo na manekýnách. Ve svých filmech vystupovala v kostýmech od Podolské.

Mnoho dalších zajímavostí na Vás čeká ve čtvrtek, 28. dubna 2022, od 17,00 do 19,00 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.