Ludmila Konvalinková: „HISTORIE A INSPIRACE ŠPERKY MADELEINE ALBRIGHT“

srdečně Vás zveme na čtvrté „přátelské setkání“ s p. Ludmilou Konvalinkovou na téma: „Historie a inspirace šperky Madeleine Albright“.

Madeleine Albright se narodila v pražské židovské rodině na Smíchově. Její otec Josef Korbel byl československý diplomat. Stala se americkou diplomatkou a političkou, která zastávala v letech 1997–2001 funkci 64. ministryně zahraničí Spojených států amerických ve vládě prezidenta Billa Clintona jako historicky první žena v tomto úřadu (viz. Wikipedie).

Madeleine měla několik stovek broží a dokonce o tom napsala i knížku „Tajná řeč broží – Příběh z mé šperkovnice“. Dostávala je darem jak od jednotlivých osob, tak od firem nebo institucí. A tak nacházíme v její sbírce jak tretky z bazarů, designové kousky, tak i drahocenné klenoty. Šperky se stávaly její součástí a tzv. diplomatickou zbraní, aniž by o tom přemýšlela. Říkávala, že většinu času vyjadřovaly brože smysl pro humor, což někdy bylo při jednáních nezbytné.

Přijďte nahlédnout do soukromí Madeleine Albright prostřednictvím broží, které nosila. Těšíme se na Vás ve čtvrtek, 26. května 2022, od 17,00 do 19,00 hodin v hlavní budově Městské knihovny Jaroměř.