Ivo Jahelka

03. 10. 2019 17:00 - 20:00
Hlavní budova
Address: Vojtěcha Probošta 180, Pražské Předměstí, 551 01 Jaroměř, Česko

Ivo Jahelka vám představí svůj hudebně zábavný program, který se bude konat na dospělém oddělení Městské knihovny Jaroměř. Prostory jsou jak víte omezené a proto si pro jistotu svoje místo k sezení rezervujte včas.

KDY: 3. 10. 2019 v 17:00

VSTUPNÉ ZDARMA

 

Tento pořad se koná ve spolupráci s Měk Dvůr Králové nad Labem a Měk Náchod.

 

Medailonek:

Ivo Jahelka se narodil  18.7.1954 v Dačicích a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci. Vystudoval  právnickou fakultu UK v Praze  a získal i titul JUDr. Protože  měl vždy sklony k psaní písniček, vysloužil si také další neformální titul „zpívající právník“.  Začal  se totiž věnovat zhudebňování  soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani různé zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto  výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze  v pořadech známého recitátora  Mirka Kováříka „Zelené peří“, odtud byl už jenom krok na Porty   a dále do divadel a všemožných kulturních stánků…

 

 

Protože v letošním roce  slavíme    100. výročí přijetí  1. knihovnického zákona,  složil Ivo Jahelka píseň – Knihovnický song a  pro knihovníky a příznivce knihoven    naplánoval sérii vystoupení po knihovnách.

 

„…..někdo chvátá do hospody z posilovny – a já půjdu posílit se do knihovny…“

Partneři